depthofmirrors.rforum.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Müzik Felsefe ve Sanat Platformu

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Ünal Arslan

YazarMesaj
ARCANA

ARCANA

Kadın Mesaj Sayısı : 139

Ünal   Arslan Empty
MesajKonu: Ünal Arslan   Ünal   Arslan I_icon_minitimePerş. Kas. 06, 2008 12:01 pm

Müzikle hiç alakası olmayan bir çevrede büyümeme rağmen müziğe fazlasıyla bir ilgi-alaka duydum. Tam olarak hatırlamasamda beşinci sınıfta ya da orta birinci sınıfta ilk şarkımı yazmıştım sanırım.Zaten o sıralar şiir(imsi) de yazıyordum. Okul sonrası boş zamanlarımda trapezci olarak bir sirkte çalışıyordum.İlk şarkımı ip üstünde yazdım.İsmi “Matematik” ve tarzı ise Rnb idi.(Bu arada matematiğim iyidir.) O günden bu güne 100’ü aşkın şarkı sözü yazdım ve besteledim. Yazdığım şeylerin hiç bir faydasını görmedim. Bana daha fazla acı vermeleri dışında!Bu yazma ve besteleme işini ciddi anlamda yapmaya 15 ağustos 1999’da saat oniki sularında başladım. Çünkü doğum günlerinden nefret ederim.O günden bu güne yazdıklarım en alt çekmecelerde-deterjan kutularında-James Bond çantalarında bekleyip durdular. Şarkılarımı başkalarına söyletemeyeceğimden-söyletmeyeceğimden dolayı ben söylemeye başladım.Kırılgan ama dimdik,duygusal ama aptal olmayan bir sesim var sanırım. Detone olmayı çok seviyorum. Sesim doğuştan reverb’lü.99’dan bu güne kadar pek çok tarzda şarkı yazdım. Bunları arkadaş ortamlarında söyledim çünkü dost meclislerine pek inanmam.Kimileri beğendi kimileri sallamadı kimileri kıskandı kimileri anlamadı. Benim ise yapmak istediğim şey mütevazi bir müzik olarak olduğu yerde kaldı. Çünkü aklımdakileri yapmanın o kadar kolay olmayacağını biliyordum. Ne kadar teknik anlamda pek bir şey bilmesemde “sound” olayına kafa patlatan biriyim. Ve bir şey olacaksa ya tam olsun ya hiç olmasıncılardanım.Ki bu bile yaptığım işleri tam yapıyorum anlamına gelmiyor. “Sanatta hiçbir zaman kusursuz yoktur, en iyi sayılabilecek bir yapıt ancak ‘oldukça iyidir’ ” demiş Goethe. Bir belediye afişinde de “Müzik ruhun gıdasıdır ama karın doyurmaz” diye bir cümle görmüştüm beste çalışması yaptığımız bir başka gün. Bu iki cümle benim kulağıma küpe oldu. (Bu arada küpe takmayan bir erkeğim.) İki cümleyide ürettiğim süre zarfında daha iyi algıladım ve yaşadım.Onca zaman bekledikten sonra ciddi anlamda ilk kaydımı 20.10.2008 de sevgili arkadaşlarım Mert Tüzün (gitar) ve Emrah Efendioğlu (bateri) ile kaydettik.

http://www.myspace.com/arslanunal

Ünal Arslan
1 sayfadaki 1 sayfası